מצטרפים למאבק בהרחק האסדות

0

מליאת מועצת פרדס חנה כרכור אישרה את הצטרפותה הפורמאלית למאבק האזורי למען הרחקת אסדות הטיפול בגז. דרישת מועצת פרדס חנה כרכור לצד הרשויות השכנות הינה להרחיק את האסדות אל פי הבאר בשדה לוויתן במרחק של כ-120 ק"מ מהחוף. כמו כן הוחלט במליאה כי הרשות מתנגדת לכל שינוע בצינורות הולכה, הזרמה, אחסון וטיפול בקונדסט בתחום היבשתי באזור. בבסיס החלטה זו עומדת מחויבות הרשות לשמור על איכות חיי התושבים ולמנוע כל פגיעה בריאותית או אקולוגית בים וביבשה.

על פי ההצעה שהגיש סגן ראש המועצה ומחזיק תיק הספורט אלי אטיאס, אשר הוסמך על ידי ראש המועצה לקידום הטיפול בסוגיה צוין כי  פרדס חנה כרכור "מקדמת בברכה את הימצאותם של שדות הגז כריש, תנין, תמר ולוויתן במים הכלכליים של ישראל" " ואשר יוצרת לישראל עצמאות כלכלית אנרגטית."  

עוד מצוין בהצעה: "אנו מצטרפים למטה המאבק נגד הקמת אסדות הגז במרחק של כ-10 ק"מ מהחוף. … לאגור את הקונדסט שהוא מוצר נלווה של זיקוק גז גולמי, על האסדה הצפה ולהעבירו למתקני זיקוק ברחבי העולם. ללא צורך בשינוע ואחסון הקונדסט באזורנו. זאת כדי למנוע חשיפת הציבור למגוון רחב של  סכנות בריאותיות ואקולוגיות חמורות." על פי ההצעה :" משרד הבריאות מגדיר את הקונדסט : " נוזל רעיל המכיל חומרים מסוכנים ומסרטנים."

מן המועצה נמסר: "אישור מליאת המועצה מצטרף לפעולות שנקטה עד כה מועצת פרדס חנה כרכור למען המאבק החשוב אשר כלל תמיכתה במחאה, מימון אוטובוסים להפגנות והשתתפות פעילה בפורום האזורי. אישור ההצעה מעגן באופן פורמאלי את פעילות הרשות ומאפשר עליית מדרגה ברמת התמיכה במאבק, יחד עם הרשויות השכנות השותפות לו. אנו נמשיך להיות חלק פעיל ומוביל במאבק זה כמו במאבקים סביבתיים אחרים אותם קידמנו בהצלחה למען תושבינו ותושבי האזור."

Comments

comments

יש לך מה להגיד על הכתבה? נשמח לתגובה שלך

Your email address will not be published.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות