במיוחד עכשיו – ספורט גם בחורף ובכיף!

0

השילוב הלא מוצלח בין החורף הישראלי הגשום לבין נגיף הקורונה וסגירת מכוני הכושר הכניע אנשים רבים באשר לכל הקשור בשמירה על כושר ובריאות הגוף וגרם להם לפחית ואף לחדול מפעילות גופנית עד יעבור זעם.

עם זאת, ידוע כי שמירה על פעילות ספורטיבית אינה מטיבה עם הגוף רק מבחינה אסתטית, וזו  ממלאת גם צרכים פסיכולוגיים רבים החשובים לנפש האדם וגורמת לנו להיות אנשים מאושרים ואף טובים יותר.

מכוני הכושר אומנם סגורים והחורף היה ותמיד יהיה גשום, קריר ורטוב, אך היכן שיש רצון ישנה גם יכולת. אז מהם העזרים שיעזרו ואף ידרבנו אותנו במשימה לשמירה על נפש בריאה בגוף בריא גם בימי החורף הקרים?

כאמור, לביצוע פעילות גופנית יש כמובן תועלות בריאותיות רבות, בין אם הפעלת מערכות הגוף והשרירים, הגידים, הרצועות והמפרקים, שיפור הכושר הגופני, סיבולת לב ריאה ונשימה ועד למניעה וטיפול במצבים בריאותיים מחלות שונות, כדוגמת סוכרת, כולסטרול, שומנים בדם, מחלות לב ועוד.

עם זאת, רבות מהתועלות הן גם נפשיות ועונות על צרכים פסיכולוגיים שונים אצל כל בני האדם. אלו כוללים פריקה של מתחים, תסכולים ותוקפנות בדרכים בריאות ולגיטימיות, סיפוק יצר התחרותיות, צרכים חברתיים שונים וכאלו הקשורים בסטאטוס חברתי, לקיחת סיכונים ועוד. סיבות אסתטיות קשורות גם הן בצורך פסיכולוגי חברתי ובתפיסות של כיצד אני רואה את עצמי וכיצד אחרים תופסים אותי.

אם כן, הסכמנו כי תועלות הספורט הן רבות ומגוונות, אך האם רוח, גשמים ואפילו הקורונה הן סיבות טובות מספיק בכדי לוותר עליהן כליל? התשובה היא לא.

מתחילים ברגליים

לא רק הקור מתחיל מהרגליים, אלא גם בריאות הגוף בעת פעילות גופנית. נעליים נכונות יתרמו כבסיס ליציבה נכונה לגוף כולו וחשובות במיוחד בכדי לשמור על בריאות הרגליים, הברכיים והגב.

מעבר לעובדה שפעילות גופנית מבצעים אך ורק עם נעליים המתאימות לכך, אם מבצעים פעילות גופנית באוויר הפתוח בעונת החורף, חשוב לבחור בנעלי ספורט אטומות בפני מים, גשמים ושלוליות.

במידה ואנו עוסקים בפעילות ספורטיבית מקצועית ספציפית, רצוי לברר אודות נעליים המותאמות לפעילות הספורטיבית אותה אנו מבצעים. אלו יכולות להיות נעלי ריצה, נעלי הליכה, נעליים המתאימות להרמת משקלים ועוד. במידה ואנו ספורטאים חובבים, חשוב לבחור לפחות בנעל בעלת רפידה מאווררת ובולמת זעזועים.

נעלי-ספורט-עם-רפידת-OnAir-450-שח-מותג-CAPRICE-להשיג-ברשת-הלב-הכחול-ובאתר-www.BlueHeart.co_.il-יחצ-חול-2-scaled במיוחד עכשיו - ספורט גם בחורף ובכיף!
נעלי ספורט עם רפידת OnAir, 450 שח, מותג CAPRICE, להשיג ברשת הלב הכחול ובאתר www.BlueHeart.co.il, צילום: יחצ חול

 

הופכים את הספורט לחוויה

בכדי לעסוק בפעילות ספורטיבית דרושה לאדם מוטיבציה, ובכדי לעסוק בה בימי החורף, דרושים גם עזרים נכונים שיעזרו להרים את המורל. בחדר כושר ישנם המון אלמנטים שנועדו להכניס אותנו לאווירת האימונים, החל מהמכשירים, דרך העיצוב ועד המוזיקה.

אוזניות-ריצה-URBANEARS-במהדורה-מוגבלת-179-שח-במקום-450-שח-להשיג-אצל-המשווקים-המורשים-יחצ-חול.-.-scaled במיוחד עכשיו - ספורט גם בחורף ובכיף!
אוזניות ריצה URBANEARS במהדורה מוגבלת, 179 שח במקום 450 שח, להשיג אצל המשווקים המורשים. צילום: יחצ חול. .

חפשו גם אתם את הפריטים שיהפכו את האימון העצמאי לחוויתי. אוזניות אלחוטיות איכותיות לשמיעת מוזיקה מקפיצה או רמקולים ניידים הם פריטי חובה. הקפידו שאלו יהיו מתאימים לספורט ומוגנים בפני מים וזיעה. עוד ניתן להצטייד בשעוני ספורט מיוחדים המשמשים כמאמני כושר על כף היד. אלו גדושים בפונקציות מתוחכמות שמעשירות את חווית האימון והופכות אותה למקצועית יותר.

כמו כן, כוללים מחשבוני קלוריות, תוכניות אימון, מד צעדים מובנה ועוד ועוד. בגדול, כל פריט שיעזור להכניס אתכם לאווירה, לשפר את מצב הרוח, לעורר ולהחדיר מוטיבציה הוא מבורך!

ספורט בייתי

החורף הישראלי אומנם לא קר בהשוואה למדינות אירופה, אך הוא בהחלט גשום. תקופת הקורונה לימדה אותנו שבשביל לבצע פעילות ספורטיבית לא צריך מקום ייעודי כמו חדר כושר או אפילו להיות בחוץ וכי ניתן בהחלט, באמצעות עזרים נכונים, לעשות זאת בין כותלי הבית.

מעבר לרצועות ומשקולות, קיימים כיום פריטים רבים הבאים להעניק את החוויה של חדר כושר בסביבה הביתית. אלו מתאימים גם לדירות קטנות בגודלם הקומפקטי ובאפשרויות הקיפול והאיפסון שלהם.

מסתבכים בלי מאמן הכושר? חשפו ביוטיוב מדריכים שונים לאימונים ביתיים ותוכלו ללמוד לאמן את עצמכם בסביבה הביתית בקלי קלות.

מיני-אופני-כושר-לאימון-ביתי-229-שח-להשיג-ב-www.Gadgetshop.co_.il-יחצ-חול-scaled במיוחד עכשיו - ספורט גם בחורף ובכיף!
מיני אופני כושר לאימון ביתי, 229 שח, להשיג ב- www.Gadgetshop.co.il,צילום: יחצ חול

 

שומרים על החום והבריאות

אם בכל זאת אימון בייתי אינו מדבר אליכם, אולי בשל הימצאות הילדים והמשפחה או סתם כי אתם מעדיפים להתאמן בשקט באוויר הפתוח, דאגו להצטייד באביזרים שישמרו עליכם חמים ובטוחים גם בחוץ.

אלו כוללים כובע מחמם, בקבוקי שתייה ותרמוסים תרמיים עשויים נירוסטה בלתי שבירה שישמרו על טמפרטורת השתייה החמה. הצטיידו בבגדי דריי פיט שינדפו במהירות את הלחות, וכמובן בגדים חמים להחלפה לאחר אימון מיוזע.

שקיות-חימום-לכפות-הידיים-מבית-OnlyHot-2-בחבילה-10-שח-להשיג-ב-www.OnlyHot.co_.il-ובחנויות-המטיילים-יחצ-חול במיוחד עכשיו - ספורט גם בחורף ובכיף!
שקיות חימום לכפות הידיים מבית OnlyHot, 2 בחבילה, 10 שח, להשיג ב- www.OnlyHot.co.il ובחנויות המטיילים. צילום: יחצ חול

 

יש לך מה להגיד על הכתבה? נשמח לתגובה שלך

Your email address will not be published.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות