האתר “ענק של ספרים” נפתח ללמידה ללא עלות

0

הפלטפורמה באתר “ענק של ספרים” מציעה מערך שלם של כלים מובנים חדשניים ויצירתיים המאפשרים למידה עצמאית איכותית מרחוק לבד או כחלק ממסגרת כיתתית. התלמידים כותבים, מעצבים ומקליטים את עצמם מקריאים ספרים שלמים שהם עצמם יצרו.

האתר נוצר כדי לחזק את מיומנויות הכתיבה, הקריאה ופיתוח חשיבה יצירתית בקרב ילדים ומבוסס על תפיסה של אין ספור מחקרים מדעיים שהוכיחו כי לימוד חוויתי נחשב כיום ככלי היעיל ביותר לעומת שאר שיטות הלימוד הקונבנציונליות. האתר מאושר ע”י משרד החינוך בכל בתי הספר היסודיים בישראל, ובתי הספר שנחשפו אליו כבר אימצו אותו. 

כתיבת הספרים מתבצעת באתר עצמו. לרשות התלמידים עומד ממשק כייפי ופשוט לתפעול מעולמות התוכן והטכנולוגיה של הילדים הכולל אייקונים לבחירה, רקעים, ואפשרויות לעיצוב טקסטים. השימוש נעשה בטאבלט או במחשב ביתי.

את הספרים המוכנים התלמידים יכולים לשתף עם המורים, ההורים ועם חברים. בנוסף ניתן לכתוב ספרים משותפים עם כמה חברים או לכתוב סיפורים לסבא ולסבתא בבידוד, יצוין כי האפשרויות הללו זוכות בימים אלו להצלחה גדולה.


מצד שני, המורה יכול/ה להכין ספרי עבודה או תבניות ספרים שישמשו כמשימות לתלמידים ובכך למעשה להפוך את תהליך הקניית המיומנויות האורייניות לחווייתי, לדוגמא: המורה יכול להכין ספר עם איורים בלבד והמשימה תהיה לכתוב סיפור שמתאים לאיורים, או לחלופין לכל תלמיד יהיה  דף בספר של הכיתה אותו יוכל למלא, למשל, חוויות מהטיול השנתי. בנוסף, המורה יכול לייצר משחקי אסוציאציה, הפכים, צלליות ועוד. 

בתוך המערכת ישנו צ’אט מובנה המאפשר למורה לשלוח הודעות לכלל התלמידים. כך כל מערכת התקשורת בין המורה לכיתה יכולה להיעשות דרך המערכת. הדבר חשוב במיוחד בכיתות הנמוכות בהן ישנם תלמידים ללא וואטסאפ. 

אספקט חשוב נוסף הוא המקום רגשי. בתקופה הזו לכתיבת הספרים על ידי הילדים יש ערך ביבליותרפי חשוב במיוחד. הכתיבה החופשית מאפשרת פורקן רגשי המביא לידי ביטוי את כל עולמו הפנימי של הילד ומאפשרת גם למורה או להורה ללמוד רבות על הלך רוחו של ילד. 

 

ענק של ספרים:https://www.info.booksgiant.com/ 

ה

יש לך מה להגיד על הכתבה? נשמח לתגובה שלך

Your email address will not be published.