המועצה הציבורית של גבעת חביבה יצאה בהצהרה ראשונה כנגד חוק הלאום

0

מבין ההצהרה: “אנו, חברי המועצה הציבורית של גבעת חביבה מחזקים את ידיהם של כל אלו המובילים יחדיו – גם בימים קשים אלו נוכח חוק הלאום – סדר יום ליצירת חברה משותפת בישראל. חברה ישראלית המושתתת על שוויון אזרחי, דמוקרטיה מהותית והגנה למיעוטים – ערכים שבאים לידי ביטוים הנחרץ במגילת העצמאות של מדינת ישראל.

אנו מתנגדים באופן מוחלט לחוק הלאום הדורסני שחקיקתו הנחפזת יצרה קרע עמוק בין האזרחים הערבים לבין המדינה ומבקשים לבטלו לאלתר. זהו חוק מפלג הפוגע אנושות בחוסן החברתי של כולנו ושומט את הלגיטימיות מאזרחותם של כ-20 אחוזים מאוכלוסיית המדינה. חוק המבטל את עיקרון השוויון המהווה מרכיב קריטי במאמצינו לכינונה של חברה משותפת בישראל ופוגע ביסודות הדו-קיום השוויוני עליהם אנחנו עמלים מזה כ-70 שנה.

לצד החששות הקשים, אנו שואבים עידוד ותקווה מהקולות הרבים של אזרחים ואזרחיות המוחים נגד החוק – נקודות אור בחשכה שנכפתה על כולנו – ומתגייסים יחד עם כלל הארגונים הפועלים בתחום כדי לחזק את המחאה האזרחית ולהעצים את קולה.

אנו קוראים לציבור היהודי בישראל להושיט יד תומכת לאזרחים הערבים כשותפי אמת במאבק ובחתירה לאזרחות שוויונית ומשותפת, ולהדגים זאת בעשיה אישית וציבורית. אנו קוראים לציבור הערבי בישראל לפעול איתנו בכל הדרכים החוקיות האפשריות למען ביטול החוק, ולהמשיך ולתמוך בעשיה היהודית-ערבית המשותפת ליצירת מדינה ערכית, דמוקרטית ושוויונית.

גבעת חביבה – המרכז לקידום חיים משותפים בישראל – תמשיך לפעול, לחנך ולבנות, ללא ייאוש ומתוך אמונה גדולה, חברה מלוכדת ומכילה לכל אזרח ואזרחית באשר הם ברוח האמונה באדם וערכי מגילת העצמאות.”

על ההצהרה חתומים איימן סייף ופרופ’ צבי אקשטיין יושבי הראש המשותפים של המועצה, יניב שגיא, מנכ”ל גבעת חביבה ומוחמד דראושה, מנהל תחום תכנון, שיווין וחיים משותפים בגבעת חביבה.  

יש לך מה להגיד על הכתבה? נשמח לתגובה שלך

Your email address will not be published.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות