הסמסטר הראשון של תכנית ‘שישי ערכי’ בחדרה יצא לדרך

0

מודל חדרה לחינוך פותח בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, כחלק מהתמודדות עם המגבלות הנובעות מהמשך נוכחותו של הנגיף ובמטרה להבטיח את קיומה של שגרת לימודים עשירה וחדשנית בבתי הספר ברחבי העיר. התכנית מציעה לבני נוער בחטיבות ובתיכונים בחדרה קורסים וסדנאות במגוון תחומים אותם לא לומדים בדרך כלל בבית הספר, ביניהם קורס צילום, קורס אילוף כלבים, קורס אפייה, קורס ניהול DATA, קורס השקעות בנד”לן ועוד, אשר מסובסדים באופן משמעותי על ידי עיריית חדרה. גם תלמידי בתי הספר היסודיים בעיר, נהנים מהתכנית, במסגרתה מתקיימים מדי שישי מפגשים חווייתיים וערכיים בין מדריכים מתנועות הנוער לבין התלמידים, זאת באמצעות מערך הדרכה שעוסק בערכים כגון אחריות, עבודת צוות, מעורבות חברתית, קבלת האחר ועוד.

התכנית, שנפתחה כאמור בשישי האחרון (15.10.21), רשמה הצלחה גדולה בקרב תלמידי בתי הספר העל יסודיים, עם רישום של עשרות רבות של תלמידים שהגיעו לקורסים השונים ברחבי העיר ונהנו ללמוד ממיטב המנחים והמורים. ליהיא כהן, תלמידת כיתה י”ב בבית הספר הרב תחומי חדרה לוקחת חלק בפרויקט ומספרת: “אפייה זה תחביב שאני משקיעה בו כבר כמה שנים. כשראיתי שיש קורס אפייה בשישי ערכי נרשמתי מיד! בזכות התכנית אני מתמקצעת, לומדות טכניקות חדשות ולוקחת את התחביב שלי צעד קדימה. כיף שיש אפשרות להתפתח בדברים שמעניינים אותי”

התכנית פועלת כל יום שישי ברחבי העיר. כל הפרטים להרשמה לסמסטר הבא ניתן למצוא בעמוד האינסטגרם של NOAR.HADERA או במספר הטלפון של מחלקת הנוער חדרה- 053-4914752

גם בקרב בתי הספר היסודיים בעיר נרשמה הצלחה לתכנית, המבוססת על איגום משאבים עירוניים ועל שיתוף פעולה בין מסגרות החינוך הפורמלי ומסגרות החינוך הבלתי פורמלי, ובמסגרתה נפגשו בשישי האחרון כ- 1,500 תלמידי יסודי מכל בתי הספר בעיר עם מדריכי תנועות נוער ועברו פעולות כחלק מערך הדרכה שנבנה ע”י מחלקת הנוער שבאגף נוצ”ץ בשיתוף עם נציגים בוגרים מתנועות הנוער. הפרויקט יפעל בבתי הספר היסודיים לאורך שנת הלימודים הקרובה ובמהלכו יתקיימו שיתופי פעולה נוספים, כמו פעולות סביב מעגל החגים, יוזמות חברתיות בקהילה ועוד. גליה לבן אבוהב, מנהלת תחום התנדבות, מעורבות חברתית ותנועות הנוער חדרה: “אני מתרגשת משיתוף הפעולה הפורץ דרך בין החינוך הפורמלי לבלתי פורמלי עם כל בתי הספר היסודיים בעיר. שישי ערכי זו פלטפורמה ששמה ערכים חשובים בחזית ומאפשרת חינוך מזווית אחרת. תנועות הנוער שלנו מורכבות ממדריכים מוכשרים וערכיים ובכניסתם לביתי הספר הם עוזרים לטפח את דור המנהיגות הבא של העיר ומעוררים בתלמידים השראה.”

יש לך מה להגיד על הכתבה? נשמח לתגובה שלך

Your email address will not be published.