זיכרון בעיר התאומה

0

המשנה לראש העיר והממונה על תיק קשרי חוץ בעיריית חדרה עו"ד נתן לבייב, השתתף בצעדה שהתקיימה בעיר התאומה דרבנט לציון יום הניצחון על גרמניה הנאצית, והתרגש לשאת את תמונת סבו ז"ל שלחם נגד הגרמנים במלחמת העולם השנייה.

ביקורו של עו"ד לבייב התקיים כחלק ממשלחת שיצאה בהזמנת ראש העיר דרבנט, העיר התאומה של חדרה, ואחת הערים הגדולות ברפובליקה של דאגסטן בדרום רוסיה באזור הקווקז.

בביקור השתתפה גם מקבילתו של עו״ד לבייב בעיריית שדרות, חברת המועצה והממונה על תיק קשרי החוץ בשדרות, חוה נחשונוב.

עם נחיתת המשלחת הישראלית קיבל את פניהם ראש העיר של דרבנט חיזרי אבקרוב כבר בירידה מהמטוס. עוד באותו היום התקיימה פגישה בעיריית דרבנט, עם עו״ד לבייב, ראש העיר דרבנט, יו״ר הקואליציה מווסום רגימוב, חבר הפרלמנטר שומי שבתייב, נציג הקהילה היהודית בעיר פיוטר מלינסקי, וחבר הקהילה סבי חנוכייב, לדיון על קידום פרויקטים משותפים.

למחרת השתתפו לבייב, נחשונוב, ויתר חברי המשלחת בצעדת ״הגדוד הנצחי״, לציון 74 שנה לניצחון על גרמניה הנאצית. במהלך הצעדה נשא לבייב את תמונת סבו. בתום הצעדה ביקרו אנשי המשלחת יחד עם חברי הקהילה וראש העיר בבית העלמין היהודי, שם הניחו זר למרגלות האנדרטה לזכר לוחמים יהודים שנפלו במלחמת העולם השנייה.

לקראת שובם ארצה חתמו לבייב ונחשונוב על הסכם כוונות עם ארסן פירמגמדוב, מנכ״ל שדה התעופה בעיר מחצ׳קלה, לפיו יקדמו מול משרד התחבורה קו טיסה ישירה תל אביב-מחלצ׳קלה.

לדברי עו"ד לבייב, מנכ״ל שדה התעופה הבטיח הנחה בשירות שדה התעופה לחברות התעופה, וזאת במטרה להוזיל משמעותית את עלויות כרטיסי הטיסה.

יצוין כי בעיר חדרה מתגוררים כ-16 אלף יוצאי קווקז, ופתיחת טיסה ישירה למחצ׳קלה, בירת דאגסטן, יאפשר להם לבקר בעיר מולדתם, להדק את הקשר עם משפחותיהם, ואף לעלות אל בית העלמין לקברי יקיריהם.

עם שובו לחדרה אמר עו"ד נתן לבייב כי הביקור הוכתר כהצלחה רבה, וחיזק את היחסים של חדרה עם העיר התאומה דרבנט.

 

Comments

comments

יש לך מה להגיד על הכתבה? נשמח לתגובה שלך

Your email address will not be published.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות