יוצאים לחופש בטוח בחדרה

0

לקראת צאת התלמידים לחופש הגדול, והשינוי הצפוי בסדר היום הן של הילדים והן של ההורים,
יוצא אגף החינוך במבצע "יוצאים לחופש בטוח".

מדובר במבצע משולב ביוזמת מנהלת המחלקה לחינוך יסודי שלי הרוש ובשיתוף עם מנהל המטה העירוני לבטיחות בדרכים נדב ליפשין, במטרה לעבור את החופש בשלום ובבטיחות.

השבוע התכנסו נציגי מנהלי בתי הספר היסודיים, יחד עם נציגי רכזי הבטיחות בדרכים בבתי הספר, וכן נציגים של ההנהגה ההורית ומשרד התנועה בחדרה לשילוב מוחות וכוחות על מנת למנוע את תאונת הדרכים הבאה.

בישיבה הוחלט על מספר פעילויות מידיות עוד לפני סיום שנת הלימודים, ובכלל זה פעילות לימוד והסברה בבתי הספר בדגש על הליכה נכונה כהולכי רגל, היסח דעת כהולכי רגל, התנהגות כרוכבי אופניים לרבות ממונעים, קורקינט חשמלי ושימוש באמצעי מיגון ובטיחות.

בשיתוף עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים (הרלב"ד) והאגף לזהירות בדרכים ואורח חיים בטוח במשרד החינוך, הועברו לבתי הספר חומרי הסברה ופרסום כמצע ללימוד ודיון עם התלמידים טרם יציאתם לחופשה.

גם אחריות ההורים הועלתה, תוך הדגשה שאין לאפשר לילד עד גיל 9 לשהות במרחב התחבורתי ללא השגחת מבוגר. גם השימוש באמצעי מיגון ובטיחות ברכיבה על אופניים, באחריות ההורים. וכן מקרים של שכחת ילדים ברכב בחודשי הקיץ החמים.

גם משרד התנועה בחדרה יערוך מבצעי אכיפה בקרב בני הנוער ובכלל זה תלמידי התיכונים המסיימים את לימודיהם. לאחר קבלת התעודות מבצעים התלמידים נסיעה פרועה בניגוד לחוקי התנועה בדרכם לחוף הים לבילוי סוף השנה. שוטרי משרד התנועה בחדרה יחכו לנהגים בקרבת מוסדות החינוך ועל צירי התנועה עם כוחות מתוגברים, תוך נראות ובולטות והודעות מקדימות לתלמידים, לנהגים ולהורים, עם הנחיות ברורות: "אפס סבלנות לעבירות תנועה". רישיונם של הצעירים יישלל ורכבם יוחרם.

שלי הרוש: "הקיץ הזה נעשה כולנו מאמץ נוסף כדי למנוע את תאונת הדרכים הבאה, בתקווה לחופשה מהנה, שקטה ובטוחה בדרכים לכלל משתמשי הדרך".

Comments

comments

יש לך מה להגיד על הכתבה? נשמח לתגובה שלך

Your email address will not be published.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות