על קטנטנים, חיסונים והקשר עם הקהילה

יום עיון מיוחד במחלקת פגים במרכז הרפואי הלל יפה

0

מחלקת יילודים ופגים קיימה יום עיון לקהילה המקצועית בנושא חיסון ה- RSV ומחלת הברונכיוליטיס. המטרה: חיזוק הקשר ההדדי והעלאת המודעות לביצוע החיסון לקראת העונה שבה הנגיף עלול להיות בעייתי, במיוחד לילדים שנולדו פגים.

מחלקת יילודים ופגים של המרכז הרפואי הלל יפה קיימה בשבוע החולף יום עיון מקצועי לצוותים בבית החולים ובקהילה (קופות החולים וטיפות החלב) אשר אמונים על הטיפול בתינוקות וילדים.

“השיח ביום העיון היה סביב העלאת המודעות לעונת החורף בה נגיף ה- RSV, שהינו אחד הנגיפים האחראים על מחלות דרכי הנשימה, עלול להתפתח לדלקת ריאות, במיוחד בתינוקות שנולדו פגים”, מסביר ד”ר מיכאל פלדמן, מנהל מחלקת יילודים ופגים ויוזם יום העיון. “עם זאת, המטרה הנוספת והעיקרית, הייתה חיזוק הקשר שבין הצוות רפואי-סיעודי של בית החולים לצוותים רפואיים-סיעודיים בקהילה, ובכללם קופות החולים וטיפות החלב האזוריות”.

במהלך יום העיון הועברו הרצאות על ידי מומחי המרכז הרפואי הלל יפה בנושאים כגון הסיכון של מחלת הברונכיוליטיס בבוגרי הפגיות (שהוצג על ידי ד”ר עמית הוכברג- ניאונטולוג בכיר), על המחלה והטיפול בה (שהוצג על ידי ד”ר מיכל שטיין- מנהלת היחידה למחלות זיהומיות), והמעקב לאחר המחלה מהפן הנשימתי (שהוצג על ידי ד”ר ורד ניר- אחראית מרפאת ריאות).

יש לך מה להגיד על הכתבה? נשמח לתגובה שלך

Your email address will not be published.