שני בתי ספר חדשים בהקמה בחדרה

0

עיריית חדרה, באמצעות החברה הכלכלית שלה, מקדמת הקמה של שני בתי ספר חדשים בעיר: בית הספר “המכיל”, ותיכון שש-שנתי בקרית החינוך “חופים”. במכרזים שפרסמה העירייה באמצעות חכ”ל זכתה חברת “אחים פתחי”, שתקים הן את בית הספר המכיל והן את קריית החינוך במערב חדרה. צפי התחלת העבודות בשני הפרויקטים במרץ 2021 וסיום העבודות לקראת סוף שנת 2022. 

בית הספר המכיל “לב” משלב ילדים עם צרכים מיוחדים בתוך מסגרת לימודים רגילה. בית הספר ייבנה בשכונת דניה ויהיה במתכונת של 18 כיתות לימוד מרווחות עם מרחבים מרכזיים בכל שכבה לטובת פעילויות משלימות. בבניין יושם דגש לעיצוב אוניברסלי ידידותי למשתמש המאפשר לכל הילדים שימוש ראוי בכל המתקנים.

מערכות הבניין, כמו מיזוג אוויר ותאורה, עוצבו במיוחד כדי ליצור תנאים אופטימליים לכל הלומדים. בחצר בית הספר יהיו חללי לימוד חיצוניים לרבות מתקני משחק מותאמים, מתקני ספורט, גינות לימודיות מונגשות ועוד. הבניין נבנה סביב חצר פנימית מרכזית המאפשרת גם היא שימוש לפעילות לימודית. מתכנן הבניין  הוא אדריכל אילן צבי ואת הפיתוח תכננו קו בנוף.

במסגרת המכרז להקמת תיכון בקריית החינוך “חופים” ייבנה שלב א’ של תיכון שש-שנתי לילדי השכונות במערב חדרה. בשלב זה ייבנה המבנה הראשון מתוך שלושה שיכיל בקומת הקרקע מבואה רב שימושית רחבת ידיים ומינהלה בדגש על חדר מורים, משרדים ושטחי עבודה אישית לצוות הפדגוגי. בקומות העליונות 12 כיתות לימוד המתוכננות עבור שתי שכבות בנות 6 כיתות כל אחת, בדגש על גמישות שימוש בחללי הלימוד באמצעות מחיצות אקוסטיות מודולריות. בכל קומה מתוכנן חלל  רחב ידיים לטובת פעילות שכבתית.

בבניית הקמפוס ישימו דגש על קיימות ובנייה ירוקה. בקריית החינוך המערבית יוקמו גם אודיטוריום, אולם ספורט, בריכת שחייה (עתידי) מגרשי חנייה, גינה עירונית, מרכז  חדשנות עירוני, וקפיטריה. הרעיון העיקרי סביב קריות החינוך הוא לאגם במתחם אחד את כל כיתות הגיל, מכיתות הגן ועד לסיום כיתה י”ב.

קריית החינוך מערב תיבנה בנוסף לשני גני ילדים חדשים שיוקמו בגבעת אולגה: גן דולפין במסגרת חינוך מיוחד ממלכתי, שיהיה גן תקשורתי לילדים על הרצף האוטיסטי; וגן לוויתן, ממלכתי טרום חובה.

ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן: “אנו שמים דגש רב בתחום החינוך ומשקיעים רבות כדי לספק לתלמידי העיר את החינוך המתקדם ביותר, וסביבות למידה המעודדות מצוינות. בתוך כך אף הכרזנו על שנת התקציב 2021 כשנת החינוך, ולכן הנתח התקציבי הגדול ביותר הופנה לקידום בתחומי החינוך גם בהיבט הפיזי של בינוי ושיפוץ וגם בהיבט הפדגוגי. בין היתר מיועד תקציב החינוך להקמת קמפוס חופים, בניית בית הספר המכיל, שיפוצי עומק בבתי ספר, בניית ארבעה גנים מכילים, הקמת יחידה לקידום נוער, פתיחת המרכז ההוליסטי לגיל הרך, הקמת יחידות לחדשות ומצוינות, פתיחת מוזיאון הרפואה בטכנודע, מעבר משרדי אגף החינוך למבנה חדש ונגיש, ועוד. זאת בנוסף להשקעה בחינוך בלתי פורמאלי ובפעילות העשרתית, המרוכזת אף היא במינהל חברה וקהילה של העירייה”.

יש לך מה להגיד על הכתבה? נשמח לתגובה שלך

Your email address will not be published.