25.6 נשף ריקודים סלוניים ולטיניים ברחבת מוזיאון ראלי בקיסריה

0

אומנם בשנים האחרונות הריקודים הסלוניים הצליחו להיכנס יותר למיינסטרים בזכות התוכנית "רוקדים עם כוכבים",

אבל הנשף הספציפי הזה מיועד במיוחד לבני 50 פלוס.

 

בני הגיל השלישי עברו בשנים האחרונות טלטלות בצל הקורונה שכפתה עליהם בידוד חברתי וחשש משמעותי לבריאותם הנפשית והגופנית.

היום רבים מחוסנים והקורונה הפכה להיות חלק מחיינו, בני הגיל השלישי חזרו לפעילות פנאי ונראה שהתשוקה לכך גדולה מתמיד.

אומנם התוכנית "רוקדים עם כוכבים" הוסיפה גלאם לריקודים הסלוניים והפכה אותם לנחשקים יותר, אבל ללא ספק הקורונה היא זו שגרמה לכל כך הרבה אנשים לרצות לצאת לבלות ולרקוד את החיים.

בקיץ שעבר לאחר שהסתיים הסגר השלישי התקיים נשף ריקודים סלוניים לראשונה ברחבת מוזיאון ראלי, חוויה קסומה של ריקודים בגן פסלים, מרצפות שיש ומזרקה מהודרת,

מאות רוקדים מתחילים וותיקים הגיעו לכבוש את הרחבה כשהם רוקדים אל תוך הלילה בבגדי ערב מהודרים. לאור ההצלחה הוחלט לקיים את הנשף גם השנה בתקווה שיהפוך למסורת של ממש.

האירוע הוא פרי שיתוף פעולה של מריה פיגובסקי כוריאוגרפית ומייסדת אקסקלוסיב (עמותה לקידום הריקודים הסלוניים) ולילי זוהר מנכ"לית מוזיאון ראלי ורקדנית בזכות עצמה.

מריה מתמחה בהוראת הריקוד לבני 50 פלוס החל מהצעד הראשון, היא מספרת שכל אחד יכול להתחיל לרקוד ובעיקר מי שאין לו בכלל רקע בריקוד- כך לא צריך לבזבז זמן על תיקונים.

לריקוד הסלוני יש יתרונות רבים דווקא בגיל השלישי, לימוד הצעדים מחזק את הזיכרון והקורדינציה, הוא ממלא מצברים, זאת הזדמנות להיות בתנועה ולטפח כושר גופני.

מריה ממליצה על שיעורים בקבוצות כך אנשים מבינים שהם לא לבד בתהליך הלמידה, קל להם יותר לצחוק על עצמם וקל להם יותר לשחרר את בני הזוג שלהם.

השיעורים הקבוצתיים יוצרים קשרים חברתיים שממשיכים גם מעבר לחוגים, זוהי הזדמנות נפלאה להרחיב את המעגל החברתי, מה שלא קל בטווח גילאים זה כאשר נמצאים במסגרות קבועות ולא פוגשים אנשים חדשים.

גם הזוגיות מקבלת חיזוק כאשר אחרי שנים רבות ביחד בני הזוג מטפחים תחביב משותף, מתאמנים ביחד גם בבית ואחר כך רצים להראות לחברים.

הדינמיקה הזוגית בריקודים הסלוניים שונה מהמוכר לנו ביום יום, זוהי תרבות שלמה שבה לגבר יש תפקיד של מוביל והאישה זוכה למחוות של הערצה,

בקרב זוגות רבים יחסי הכוחות וחלוקת התפקידים שמים את האישה במקום דומיננטי, הריקוד מאפשר לאישה להיות מחוזרת ולגבר להיות המוביל, זה יוצר קירבה מחודשת וללא ספק מנער את האבק מהיחסים.

למרות שהריקודים הסלוניים מוכרים בפורמט זוגי, מריה פיגובסקי הבינה שיש נשים רבות שאין להן פרטנר אבל הן לא מוכנות לוותר על החלום לרקוד.

לטובת נשים אלה מריה עשתה אדפטציה של ריקודים לטיניים לריקודי סולו. הנשים רוקדות כלהקה כשכל אחת רוקדת לבדה בתוך קבוצה, זוהי מסגרת מעצימה ומחזקת לנשים.

לאחרונה כהכנה לקראת הנשף המתקרב החלו ללמוד גם ריקודים בסגנון המאה ה-19, אלה ריקודים לא סימטריים שכל אחד יכול ללמוד

אם הוא בזוג או אם לבד, ריקודים אלה מוכרים בעיקר מהנשפים של ווינה.

 

הכניסה לנשף – חינם בהרשמה מראש  בקישור זה שמופיע בדף הפייסבוק של אקסקלוסיב:

https://www.exclusivedances.com/event-details/exclusive-gala-at-ralli

תוכנית הערב:

20:30- התכנסות

21:00- דברי פתיחה

21:15 הופעה

21:30 – הפסקה

22:00- הופעות וערב ריקודים חופשי לתוך הלילה

יש לך מה להגיד על הכתבה? נשמח לתגובה שלך

Your email address will not be published.