פרוייקט נרחב של התחדשות עירונית בחדרה

0

בעלי דירות ומגרשים במתחם סלע בית"ר בחדרה בחרו בדן נדל"ן, רוטשטיין נדל"ן וקבוצת פרקש להקמת פרויקט התחדשות עירונית הכולל 1,452 יחידות דיור

דיירי מתחם סלע בית"ר (רח' דוד שמעוני) בחדרה בחרו במכרז דיירים בחברת דן נדל"ן מקבוצת דן תחבורה ציבורית, חברת רוטשטיין נדל"ן וקבוצת פרקש לביצוע פרויקט של פינוי בינוי והתחדשות עירונית בהיקף של 1,452 יחידות דיור ושטחי מסחר ותעסוקה. מדובר בעסקה מורכבת של 197 דיירים עם 7 חלקות קומבינציה ושימוש בקרקע משלימה. על הפרויקט התמודדו חברות רבות בהן אזורים, אפריקה ישראל, תדהר, כנען וגשם החזקות.

ייחודו של הפרויקט הוא בפוטנציאל שלו לחולל שינוי אורבני בחדרה בשל ההיקף והמיקום שלו. הוא ממוקם על ציר התנועה המרכזי בין הכניסה לעיר למרכזה ובסמוך לתחנת הרכבת של חדרה. המתחם משתרע על פני 47 דונמים שבהם יש כיום 9 בנייני רכבת ו-7 בתים פרטיים וכן שטחים פתוחים וציבוריים.

תוכנית ההתחדשות של המתחם יצאה לפועל בזכות שילוב קרקע בבעלות רמ״י שנמצאת במתחם. התכנית כוללת 14 מגדלים של עד 40 קומות עם 1,452 יח״ד, 26 אלף מ"ר משרדים ומסחר, 6,300 מ"ר שטחים פתוחים ו-8,300 מ״ר של מוסדות ציבור.

התוכנית אושרה בוועדה המקומית של חדרה והיא מופקדת בימים אלה בוועדה המחוזית של חיפה.

את מכרז היזמים  ניהלו 197 דיירי המתחם באמצעות א.ת.ו.ס בראשות יורם אסידון ומינהלת ההתחדשות העירונית בחברה הכלכלית חדרה. בעלי הדירות יקבלו דירות גדולות ומשודרגות על פי התמורות המוגדרות במסמך המדיניות של עיריית חדרה להתחדשות עירונית וכן חנייה ומרפסת בשטח של 12 מ"ר.

משרד עו"ד שייצג את הדיירים הוא משרד אגמון ושות' באמצעות עו"ד ישי איצקוביץ . משרדי עו"ד שייצגו את היזמים הינם  מ. פירון ושות' באמצעות עו"ד גלעד ליפשיץ והרצוג פוקס נאמן באמצעות עו"ד הראל אלעזר.

עו"ד רועי דורון מנהל התחדשות עירונית בדן נדל"ן מקבוצת דן תחבורה ציבורית מתייחס לזכייה במכרז ומציין: "דן נדל"ן קידמה את תחום ההתחדשות העירונית באזורי ביקוש בגוש דן עוד כשהתחום היה בחיתוליו וזאת בין היתר דרך פינוי והריסת המבנים הקיימים במוסכי החברה ברחבי הארץ, קידום תב"ע ושינוי ייעוד הקרקע לבניה למגורים והקמת פרויקטים משמעותיים ואכלוסם. כעת חברנו לשתי חברות בעלות  אופי דומה אשר שמות את בעלי הדירות במרכז בנוסף לשילוב עם הניסיון הרב בביצוע פרויקטים מורכבים בהתחדשות עירונית של חברת רוטשטיין בהובלת איתי סמדר סמנכ"ל התחדשות עירונית בחברה. בחירת הדיירים בנו, משמעותה הבנה כי בפרויקט בסדר גודל של אלפי יחידות דיור יש צורך בחברות עם חוסן פיננסי, ידע ומשאבים רחבים גם מעבר לתחום הנדל"ן. אנו נרגשים לקדם את אחד מהפרויקטים המורכבים והגדולים ביותר כיום בהתחדשות עירונית בישראל ,שיספק מענה לביקוש הדירות בקרב זוגות צעירים ומשפרי דיור באזור חדרה והסביבה."

ישראל אברמוב מנכל קבוצת פרקש ליזמות נדל״ן: ״אני מודה למנהלת הדיירים שבחרה בנו וראתה את הערך המוסף שאנחנו מביאים לפרויקט כזה. מעבר לפן העסקי הדגשנו בפני הדיירים את הפן החברתי שבהתחדשות המתחמית העירונית. אני מאמין שהפרויקט יחולל  שינוי חברתי של ממש במערב חדרה ויתרום תרומה משמעותית לפיתוח העיר וזה לא יהיה מוגזם לומר שהוא ישנה את כללי המשחק באזור כולו. בשל גודלו וחשיבותו של פרויקט ביתר סלע נוצר ערך משולש של שותפות חזקה ומנצחת ביננו לבין קבוצת דן וחברת רוטשטיין, המביאות כל אחת ערך מוסף לפרויקט וזה מקרה מובהק שבו השלם גדול מסך חלקיו״.

עו"ד שגיא צוקרמן, יו"ר מנהלת ההתחדשות העירונית בחברה הכלכלית חדרה : "קידום הפרויקט הוא מהלך ראשון מסוגו שישליך על התנהלות בתחום ההתחדשות העירונית ברשויות נוספות וביעלות בשימוש קרקעות משלימות לצורך כדאיות כלכלית לפרויקטים מחוץ לגוש דן. אנו שמחים ונרגשים עבור כל בעלי הדירות על צליחת שלב מכריע בדרך למימוש הפרויקט וגאים להיות מי שמובילים ביחד  איתם כבר 3 שנים תהליך של התחדשות עירונית אמיתית בשכונה בפרט ובעיר חדרה בכלל. זהו צעד נוסף לקידום משמעותי באיכות החיים, לגיבוש הקהילה במתחם וזאת לצד השינוי שצפויה לעבור השכונה בשנים הקרובות.  תכנית הפרויקט תופקד בקרוב בוועדה המחוזית חיפה ואנו מחכים להקצאת קרקע משלימה מרמ"י בתוך המתחם על מנת לאפשר כדאיות כלכלית למימוש הפרויקט".

יש לך מה להגיד על הכתבה? נשמח לתגובה שלך

Your email address will not be published.