ראשון בתרבות בגבעת אולגה

0

אגף הרווחה בעיריית חדרה מוביל פרויקט העשרה חדש לטובת גמלאים בגבעת אולגה: סדרת הרצאות שבועיות על קפה ועוגה.

במסגרת הפרויקט, המתקיים בשיתוף העמותה למען הקשיש, מוזמנים הגמלאים ליהנות  מהרצאות בנושאים שונים, במרכז היום (רחוב קדימה 1) בשכונה מידי יום ראשון בשעה 17:00.

תוכנית ההעשרה בשכונת גבעת אולגה הינה חלק מתוכנית "קהילה לדורות", במימון קרן דליה ואלי הורביץ, משרד העבודה והרווחה וג'וינט ישראל-אשל.

עו"ס קהילה רננה שער, המנהלת את "קהילה לדורות" מטעם המחלקה למשאבי קהילה באגף הרווחה בחדרה, הסבירה כי הפרויקט נועד להציב את גמלאי גבעת אולגה על מפת התרבות העירונית, בין היתר באמצעות סדרה של הרצאות סוחפות שיעשירו את עולמם.

את סדרת ההרצאות פתחה הרצאתה של נילי וינרב, "איך אפשר להיות מאושר".

ביום ראשון 28 באפריל יתארח יגאל שחר, מדריך קבוצות במסעות לפולין, אשר כתב 5 ספרים בנושא השואה, וירצה על הספר "הו מאדרה" העוסק ביהדות סלוניקי בתקופת השואה; ביום ראשון 5 במאי יתארח תמיר גל ויספר סיפורים מהשטח על עלייתם של עולי אתיופיה במבצע משה ומבצע שלמה.

בימי ראשון שלאחר מכן יתארחו: יורי הירשפלד שיצרה בנושא "המתנדב אינו מבן מאליו"; שלום אשבל שירצה בנושא "קווים לדמותן של האימהות", ושבוע לאחר מכן ירצה בנושא "יוסף ואחיו"; ד"ר אבי קוהל שירצה בנושא מזרח ירושלים והבעיה הפלסטינית; סימה אסיג שתרצה בנושא "נשים במקרא" ושבוע לאחר מכן "נשות הסלון בברלין"; מרגלית רואי בנושא "סבתא בג'ינס".

עוד יתקיים מפגש קהילה מספר 2 של תוכנית "קהילה לדורות", שהחלה לפעול בשכונת גבעת אולגה בשנת 2018 במטרה לבנות קהילה וליצור מסגרת חיים בטוחה, מכילה, אפקטיבית ויישומית, אשר תשפר את איכות החיים של אזרחים ותיקים. זאת תוך יצירת תשתית המקדמת ערכים של שותפות, מעורבות ושייכות, המאפשרת צמיחה של קהילה בעלת השפעה רחבה. התוכנית מופעלת בחדרה באמצעות  אגף הרווחה, המחלקה לאזרחים וותיקים בניהולה של רויטל פוקס, המחלקה למשאבי קהילה בניהולו של שמשון אחרק, והעמותה למען הקשיש בניהולה של המנכ"לית סיגל זיידה. מנהלת התוכנית בחדרה היא עו"ס קהילה רננה שער.

התוכנית חותרת ליצירת רשת מגוונת של מענים איכותיים, חברתיים, קהילתיים וטיפוליים לאוכלוסיית האזרחים הוותיקים בהתאם לצורכיהם ומתוך רצון לאפשר להם להזדקן במקום מגוריהם ובסביבה לה תרמו ובה הם חיים.

תקציר הכתבה
-רננה-שער ראשון בתרבות בגבעת אולגה
שם הכתבה
ראשון בתרבות בגבעת אולגה
תיאור
במסגרת תוכנית "קהילה לדורות" ייהנו אזרחים ותיקים בשכונת גבעת אולגה להרצאות בנושאים מגוונים, שנועדו לספק מענה איכותי להעשרת עולמם
הכותב

Comments

comments

יש לך מה להגיד על הכתבה? נשמח לתגובה שלך

Your email address will not be published.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות