עצמאות כחול לבן בחדרה

0

חדרה תציין את יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל בסימן ערב משפחתי ישראלי I בהנחיית ראש העיר ניר בן חיים ובשיתוף התושבים הוחלט על חגיגות קהילתיות וללא זיקוקים I בערב עצמאות יהיו 6 במות בכל רחבי העיר עם אומני ילדים ואומנים מקומיים

בצל המלחמה, החטופים והחללים, בעיריית חדרה החליטו השנה לציין את יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל במתכונת מצומצמת ומשפחתית. ראש עיריית חדרה, ניר בן חיים, הנחה לבצע סקר בקרב התושבים על מנת להחליט האם ואיך לציין את אירועי עצמאות, והרוב המוחלט בחר באפשרות של חגיגות מצומצמות לילדים. החלטה משמעותית נוספת שקיבל ראש העיר היא לא לקיים השנה מופעי זיקוקים כפי שהיה נהוג בכל שנה בעצמאות.

אז מה כן יהיה? 6 במות ברחבי העיר עם אומני ילדים ואומנים מקומיים. את החגיגות תקיים עיריית חדרה, באמצעות אגף אתו"ס, בכל רחבי העיר והן ייערכו בערב יום העצמאות, יום שני, 13.5.24, החל מהשעה 20:30.

הבמות יהיו בגן קפלן בית אליעזר, אקו פארק, רחבת העירייה, ברחבת החנייה של מגרש הכדורגל במערב העיר (רמדה). כמו כן, תתקיים במה תורנית בבית ספר תחכמוני ובמת נוער בהיכל האנרבוקס.

הבמה בגן קפלן תכלול הופעה משותפת של מירבי קצב ותנועה וגברת רגש, מופע לילדים "בין התווים" ומסיבת ריקודים ישראלית. הבמה ברחבת העירייה תכלול מופע מרכזי של "שקטק", מופע אש ואומנים ולהקות מקומיות. החל מהשעה 22:45 תיערך ברחבת העירייה הרקדה עם ירון כרמל. 

במת האקו פארק תכלול מופע מרכזי של "הבאגיס", הופעה של הזמר אמיר שוהר, מופע אש, אומנים ולהקות מקומיות ומסיבת ריקודים ישראלית. הבמה בגבעת אולגה, שתמוקם בחנייה של מגרש הכדורגל (רמדה) תכלול מופעים של "הבאגיס" ושל מירבי קצב ותנועה, מופע של ילדי החוגים וטקס מתנדבים מצטיינים.

הבמה התורנית בבית ספר תחכמוני תחל בשעה 19:45 עם תפילת ערבית בליווי להקת "אשירה", מופע של ילדי הגנים, טקס הדלקת משואות, מופע של ילדי בתי הספר תחכמוני ושילה והרקדה חסידית. במת הנוער בהיכל האנרבוקס תיפתח בשעה 22:30, עם מופע של עידו B ומופעים של DJ נתנאל ושל DJ ערן יוסף.

ביום העצמאות, תחנת כיבוי והצלה חדרה מקיימת יום חשיפה לילדים בתחנה בין השעות 10:00-14:00. במהלך היום יוצגו רכבי הכיבוי, ציוד הלוחמים, היחידה לחילוצים מיוחדים, יחידת תגובה מהירה והיכרות עם התחנה ועבודת לוחמי האש. 

ניר בן חיים, ראש עיריית חדרה: "אנחנו נמצאים בימים לא קלים, אך לא יצליחו לשבור את הרוח שלנו. יחד עם התושבים קיבלנו החלטה על חגיגות עצמאות צנועות למען הילדים שלנו. חשוב לשמור על המסורת ולאפשר לילדינו לצאת לרחובות עם דגל כחול-לבן וליהנות מערב משפחתי ישראלי."

יש לך מה להגיד על הכתבה? נשמח לתגובה שלך

Your email address will not be published.