המקומון הדיגיטלי שלכם לחדשות מקומיות און ליין כל יום כל השנה.

תיכונים מחדרה ברשימת המצטיינים בארץ

0

ארבעה בתי ספר תיכונים מחדרה  –  תיכון גבעול, תיכון חדרה, תיכון מקיף למדעים ואמנויות, וברנקו וייס תחכמוני – נכללים ברשימת התיכונים המצטיינים בארץ לשנת תשע"ז, שפרסם משרד החינוך השבוע.

עם פרסום הרשימה שוחח ראש העיר צביקה גנדלמן עם מנהלי התיכונים המצטיינים ובירך אותם על הבחירה.

בסך הכל הכריז משרד החינוך על 285 תיכונים מכל הארץ שנבחרו לרשימת בתי הספר המצטיינים בגין הישגים ערכיים, חברתיים ולימודיים בשנת תשע"ז. בתי הספר המצטיינים דורגו על-פי הישגיהם, והמורים בבתי ספר אלה יתוגמלו ויזכו למענקים בסכומים הנעים בין 3,106 שקלים ל-8,285 שקלים בהתאם להישגי בית הספר.

תגמול צוותי ההוראה הינו חלק ממדיניות משרד החינוך לטיפוח המצוינות בקרב מורים ותלמידים. התגמול מחזק ומתמרץ את קידום ערך המצוינות כאורח חיים, בהיותו מחושב גם על פי אחוז השיפור בהשוואה לשנה הקודמת ולא על-פי ציונים בלבד.

התיכונים המצטיינים הם אלה שהישגיהם הם תוצאה של מאמץ מתמשך, השקעה עקבית ומקדמת את עבודת הצוות בבית הספר, היושרה הבית ספרית, טוהר הבחינות והאמון במורים ובציונים הבית ספריים.

הקריטריונים לבחירה היו: הישגים חברתיים, מניעת נשירה ורמות שונות של קרבה לזכאות לתעודת בגרות.

בתי הספר תוגמלו על ההישגים הבאים: הישגים לימודיים – זכאות לתעודת בגרות, הצטיינות במבחני בגרות, זכאות לתעודת בגרות איכותית; הישגים חברתיים – מניעת נשירה ורמות שונות של קרבה לזכאות לתעודת בגרות; הישגים ערכיים –  קליטת תלמידי חינוך מיוחד, שיעור גיוס לשירות צבאי, אזרחי או לאומי גבוה. בהמשך, בהתאם לזמינות הנתונים, גם שיעור המתנדבים לשנת שירות, המצטרפים למכינות קדם צבאיות והתורמים לקהילה.

ראש העיר צביקה גנדלמן: "אני מברך את התיכונים הזוכים על פעילותם לחינוך לערכים לצד הישגים לימודיים. רשימת המצטיינים של משרד החינוך הוכיחה פעם נוספת כי מערכת החינוך בחדרה איכותית ומובילה את תלמידיה למצוינות. אני גאה במנהלי בתי הספר ובצוותי ההוראה, וכמובן בתלמידי העיר".

 

Comments

comments

Leave A Reply

Your email address will not be published.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות